Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

ANASAYFA

:

ogrenci_kayit_bilgi

Giriş
 
       
POLİS MESLEK YÜKSEKOKULLARINA PLANLAMALARI YAPILAN ADAYLARIN DİKKAT EDECEKLERİ HUSUSLAR
            Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliğinin 15. maddesi hükmü gereğince sınav sonuçlarıadaylara ilanen tebliğ edilmiştir.
* Adayların Geçici Kayıtlarını yaptırmaları için istenen belgeler ile birlikte 18 Ağustos 2013 tarihinde planlandıkları Yüksekokullara müracaat etmeleri gerekmektedir.
*Yüksekokullara planlaması yapılan adayların ilgili yönetmeliğin 19. maddesi hükümlerine göre en geç 19 Ağustos 2013 günü mesai bitiminekadar planlandıkları Polis Meslek Yüksek Okulunda geçici kayıtlarını yaptırmak üzere hazır bulunmaları gerekmektedir.
Belirtilen tarihte (19 Ağustos 2013) kayıtlarını yaptırmayan adaylar haklarını kaybedecek ve yerlerine yedek aday planlaması yapılacaktır.
*Adaylar 19 Ağustos - 4 Eylül 2013 tarihlerinde yapılacak olan intibak eğitimi süresince yatılı olarak Yüksekokullarda kalacaklarından ihtiyaç duyacakları eşyalarıyanlarında getirmeleri gerekmektedir. (Yeteri kadar kıyafet, lacivert kravat, lacivert kumaş pantolon, mavi gömlek, eşofman takımı, spor ayakkabısı ve tıraşmalzemesi vb.)
* Adaylara intibak eğitimi süresi içerisinde, yerleştirildiği Polis Meslek Yüksekokul Müdürlüğünce okulun bulunduğu ilin Devlet Hastanesinden Sağlık Kurulu Raporu aldırılacaktır.
* Sağlık Kurulu Raporu aldırma esnasında adaylardan ücret alınmayacaktır.
* Göz için yapılan lazer ameliyatlarıöğrenciliğe engel teşkil etmemektedir.
Adaylardan Polis Meslek Yüksekokullarına kayıt yaptırabilmeleri için müracaat esnasında;
1- Mezun olduğu liseye ait diplomanın aslı veya onaylı örneği; diplomasını kaybedenler için "Öğrenim Durum Belgesi", (Mezuniyet işlemleri bitmemiş olan "Sorumlu, beklemeli vb." adaylar okullarından durumlarını belirtir belge getireceklerdir. Ancak bu durumdaki adayların eğitim - öğretimin başlama tarihi olan 23 Eylül 2013' e kadar diplomalarını getirmeleri gerekmektedir.)
2- Askerlik hizmetini yapmış erkek adaylardan "Terhis Belgesi",
3- 1111 sayılı Askerlik kanununun 10. Maddesine göre askerlik hizmetini yapmış sayılanlardan ise "Askerlik Durum Belgesi"
4- 4 adet 4,5x6 cm boyutunda vesikalık fotoğraf, (Fotoğraflar son altı ay içinde, önden, başı açık, sakalsız ve adayı kolaylıkla tanıtabilecek biçimde çekilmiş olmalıdır)
5- 18 yaşından önce yaş tahsisi yaptıranlar için tahsis belgesinin kurumca onaylı örneği, istenilecektir.
Not : Yukarıda sayılan belgelerin onaylı suretleri ile Geçici Kayıt yaptıran adayların bu belgelerin asıl suretlerini eğitim-öğretimin başlama tarihine (23 Eylül 2013) kadar getirmeleri gerekmektedir.
Ancak, devam ettiği lisans eğitimine 2012 ve daha önceki yıllarda başlayan adaylar, diplomalarının aslı yerine öğrenim gördüğü üniversite tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte 2012 yılında üniversitede lisans eğitimine devam ettiğini gösterir öğrenci belgelerini getireceklerdir. Ayrıca geçici kayıt esnasında anne ve baba doğum yerleri ve doğum tarihleri bilgileride gerekmektedir. Sağlık Kurulu Raporu için 3 Adet Kimlik Fotokopisi getireceklerdir.
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 
 • Polis Radyosu
 • Kurumsal E-Posta
 • Polsan
 • PEKAY
 • UPEM
 • TUBİM
 • Suç Önleme Sempozyumu
 • UTSAS Sempozyumu
 • İçişleri Bakanlığı
 • BİMER
 • Ulusal Ulaştırma Portalı